skip to Main Content

Nedělní zápas se sousedem v tabulce jsme potřebovali vyhrát. Bohužel tentokrát nedorazil Zdenda Mádlo a naše čtyřhra tím utrpěla. Na prvním stole tak bojovali Jelen se Zdeňkem Sochou proti Tesárkovi se Švecem a na druhém Míra s Martinem proti Šmatlákovi s Rochowanskim. Ani v jednom případě se nám nepodařilo zvítězit a to mělo velký vliv na vývoj celého utkání.

Poté jsme sice zvládli tři dvouhry (Mírovi spadlo do klína vítězství se Švecem 3:2, Martin vydřel výhru 3:2 nad Rochowanskim a já jsem porazil 3:1 Šmatláka), ale Jelen podlehl 0:3 Tesárkovi, když v každém setu měl hodně šancí.  Vedení na naši stranu pak znovu vrátil Martin hladkou výhrou 3:0 nad Švecem, ale já jsem nestačil na Rochowanskiho 1:3. Jelen pak podlehl po boji 1:3 Šmatlákovi a Míra 0:3 Tesárkovi. Za stavu 4:6 to vypadalo zle a soupeř nám začal utíkat.

Navíc přišla další těsná prohra 1:3 mě se Švecem a Elizza vedla už 7:4. Jelen ale zdolal 3:2 Rochowanskiho a konečně se chytil. v tomhle utkání zahrál velmi dobře. Míra pak smetla 3:0 Šmatláka a Martin taktéž Tesárka. Do posledního kola jsme šli za nadějí na body za stavu 7:7.

Bohužel Jelen nenašel recept na Švece a podlehl mu 0:3. Míra ale jasně přehrál Rochowanskiho a bylo to 8:8. Do té doby suverénní Martin však ztratil vedení 2:0 na sety se Šmatlákem a prohrál. V posledním zápase jsem já dělal vše, co bylo v mých silách, ale na skvěle hrajícího Tesárka to nestačilo a tak jsme po velké bitvě padli 8:10.

Body domácích:

Body hostí:

V utkání by se dala najít jedna paralela z prvního vzájemného duelu v Praze, kde jsme také hodně prohrávali, poté dotahovali a nakonec padli 8:10. Stejně tak bylo toto utkání zrcadlovým obrazem našich výkonů z Prahy. Na podzim dělal Jelen proti stejnému soupeři 4 body a já 3, naopak dnes hráli skvěle Martin s Mírou.

Naše prohra tak znamená propad tabulkou a vážně nám hrozí boj o holé přežití v druhé lize. Nemůžeme však smutnit, ale naopak hledat ve hře pozitiva. Během víkendu jsme našli velmi dobrou čtyřhru Mádlo-Socha a ani druhý pár Zajíček- Souček nezklamal. Z jednotlivců potvrdil Martin vynikající formu, Míra se po dlouhé době ukázal před našimi diváky a některé jeho zápasy stály za to (výhra nad Šlapákem, Rochowanskim). Mě se dařilo proti Hradci, naopak i přes veškerou snahu jsem proti Elizze neudělal víc než jeden bod. Důležité ale je, že se Jelen konečně chytil a snad ho ten jeden vyhraný zápas nakopne a posune dál.

Ostatní výsledky tohoto kola nám byly nakloněny a tak momentálně figurujeme na deváté příčce druhé ligy skupiny B. S 31 body máme na dvojici Prostějov – Zlín náskok dvou bodů a dobrou výchozí pozici pro záchranu. Příští zápas hrajeme právě v Prostějově a vše tak máme ve svých rukách. Pokud bychom zde dokázali zvítězit, téměř nic by nám nemělo bránit v udržení se. Za všechny určitě můžu slíbit, že pro to uděláme maximum.

 

This Post Has 0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top