skip to Main Content

Po senzačním vítězství v sobotu nad Blanskem jsme v neděli ráno přivítali staré známé z MS Brno. Soupeř, na něhož jsme si znovu věřili, přijel v silné sestavě – Lučko, Fábo, Svoboda a Flíbor.

My jsme dnes hráli pouze ve čtyřech, Zdenda nenastoupil. Po špatné zkušenosti včerejška jsme chtěli něco změnit, aby začátek nebyl tak špatný. Naše jediná sehraná dvojice Martin s Jelenem však neměla svůj den. Jejich zápas proti Lučkovi se Svobodou byl jedním z nejhorších za poslední dobu. Na druhou stranu soupeř hrál opravdu skvěle.

Na prvním stole byl ale velmi vyrovnaný zápas. Dvojice Kuba/Míra nakonec šťastně porazila Fába s Flíborem v poměru 3:1. Ani tentokrát jsme se ale nevyhnuli vlažnému vstupu do zápasu. Michal se ani nerozkoukal a Fábo ho roznesl 3:0. No, roznesl. Kdo ho neviděl hrát, tak to stejně nepochopí. Jeho hra  je asi nejdivnější v celé soutěži (možná až po mě?). Na dvojce pak Míra nechytil rytmus a odešel s Lučkem také 0:3.  Já jsem „na céčku“ porazil 3:2 Svobodu, ale bylo to spíš šťastné vítězství než zasloužené. Šok pak přišel, když Maritn nestačil na Flíbora 0:3. V tu chvíli jsme prohrávali 2:4 a znovu to vypadalo zle.

Míra pak promarnil šanci s Fábem, kterého nechal chytit a prohrál 3:0.  Sérii čtyř našich výher v řadě jsem odstartoval já výhrou 3:1 nad Lučkem, kterého jsme porazil vůbec poprvé v životě. Martin porazil Svobodu 3:0 a Jelen s velkým štěstím 3:2 Flíbora (11:9 v pátém setu!). V souboji doposud neporažených jsem pak v rychlém tempu porazil Fába 3:0 a dostali jsme se do vedení 6:5. Zápas byl ale nadále velmi vyrovnaný a začínalo jít do tuhého. Martin prohrál 3:1 s Lučkem, ale klíčové dva body přidali jelen se Svobodou a Míra s Flíborem. Především druhý zápas byl zlomový. Míra prohrával 2:0, ale pořád jsme věřili, že na soupeře má hru. Když pak dotáhl na 2:2, zdálo se to být jasné. Jenže najednou prohrával 6:3 v pátém setu a bylo zle. Bohudík, že to obrátil a vyhrál (mimochodem 11:6).

Za stavu 8:6 jsme se mílovými kroky blížili k výhře. Martin s Fábem i Michal s Lučkem vedli 2:1 na sety, ale oba prohráli 3:2. Míra pak vyhrál další klíčový zápas nad Svobodou 3:1 a stejně jako včera bylo rozhodnutí v posledním zápase na mě. Jen matně si zase vybavuju jak mi někdo v z kluků říkal, že je to vpohodě a bereme i remízu. S nepříjemným servisem i nátlakovou hrou Flíbora jsem se však vypořádal skvěle a zvítězil 3:0!

V utkání trvajícím bezmála čtyři hodiny jsme tak zvítězili znovu 10:8. Opět se nám podařilo všem bodovat a to bylo klíčové. Stejně jako včera jeden z hráčů soupeře neudělal ani bod (v sobotu Přikryl, dnes Svoboda). Ani nevím jak to napsat, mě se zápas moc povedl, dneska mi to prostě sedlo a cítil jsme se v tom jako ryba ve vodě :-) Znáte to – výborná atmosféra, skvělí diváci a vám to jde. To je jeden z nejlepších pocitů, nebo ne? Ještě jednou díky všem, kdo nám fandili, počítali, atd..za 14 dní hrajeme v Hradci a Praze.

Body : Merta 4.5, Zajíček 2.5, Jelínek 2, Souček 1 – Lučko 3.5, Fábo 3, FLíbor 1, Svoboda 0.5

This Post Has 0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top