skip to Main Content

Odpolední soupeř našich hráčů disponuje s vyrovnanějším složením hráčů a dal se čekat i vy-rovnaný zápas. Domácí spoléhali na výkon Mirka Zajíčka a jelikož s hráči soupeře měli ze vzájem-ných zápasů spíš pasivní bilanci (i přes často nejtěsnější prohry), čekalo se, komu by mohl tentokrát tento zápas „sednout“.

Stav po čtyřhrách byl takový, jaký jsme předpokládali – 1:1. Nečekali jsme však, že Zajíček se Sochou prohrají o dva body v pátém setu se Štarmanem a Patkou a Švec s Valentou o dva body v pátém setu vyhrají s Kolářem a Soukupem.

A vyrovnaná utkání pokračovala… Socha přehrál v pátém setu o dva míče Koláře, Švec pro-hrál 1:3 s Patkou, Valenta podlehl 2:3 Štarmanovi a Zajíček vyhrál 3:2 se Soukupem. Stav 3:3.

Ve druhé sérii dvouher prohrál po boji Švec s Kolářem 1:3 (všechny sety o dva míčky), stejně skončil zápas Valenty s Patkou a Zajíčka se Štarmanem (zde ale náš hráč vyhrál). Socha pak smolně prohrál (po vedení 2:0) těsně 2:3 se Soukupem a soupeř vedl 4:6…

Když ve třetí sérii přehrál Kolář Valentu 3:0 a soupeř vedl 4:7, nevypadalo to s našimi moc dobře. Zajíček, také po vedení 2:0, zdramatizoval svůj zápas s Patkou, aby v pátém setu zvítězil 15:13, Socha „přepsal dějiny“ a přehrál 3:0 Štarmana, ale Švec předvedl první ze svých „kotrmelců“ závěru sobotního odpoledne, kdy po vedení 10:3 v prvním setu se Soukupem prohrál následujících 16 (!!!) míčků – set prohrál 10:12 a ve druhém setu 0:5 (!!!) a podlehl 0:3. Stav byl tedy 6:8 pro hosty. Poznámka – stejný byl i v utkání s Teslou B.

Čtvrtá série dvouher začala výhrou Zajíčka o dva body v pátém setu nad Kolářem (Zajda si tak po třech utkáních drží 100% úspěšnost ve dvouhrách !!!), Socha po celkem jasných prohrách prvních dvou setů se Soukupem otočil zápas a výhrou 11:1 v pátém setu srovnal celkový stav na 8:8. Vše však hrálo pro soupeře, když Valenta prohrál dost rychle se Soukupem 0:3 a Švec končil zápa-sem se Štarmanem, kterého snad od výhry ve finále turnaje v Litomyšli před 25 lety dosud neporazil. V sobotu sice vyhrál první set, aby pak dva sety prohrál a ve čtvrtém setu prohrával již 5:10 !!! Pak ale došlo ke zmíněnému druhému „zvratu“ našeho hráče, který dotáhl na 10:10, aby výhrou 20:18 v tomto setu odvrátil celkem 9 (!) mečbolů soupeře a vynutil si pátý set. I zde v závěru ještě prohrával 7:9 a posledním zvratem otočil výsledek na 11:9 a získal potřebný devátý bod našeho „B“ týmu. Drama opravdu vyrovnaného utkání se silným soupeřem tedy skončilo 9 : 9.

Náš tým „B“ je tak jako nováček divizní soutěže na solidním 5. místě tabulky se 7 body z devíti.

Jak bodovali? Zajíček 4 ze 4,5 bodů; Socha 3 / 4,5 b.; Švec 1,5 / 4,5 b.; Valenta 0,5 / 4,5 b.

This Post Has 0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top