skip to Main Content

Poslední krajský bodovací turnaj v nejmladším žactvu se konal na stolech pardubické Tesly.Účast 36 chlapců,16 děvčat.Z Holic si přijelo zahrát čtyři borci.Kvalita byla,protože z prvních deseti hráčů chyběl jenom dvojka Žižka (Stěžery).

V devíti skupinách,kde postupovali první dva hráči si postup vybojovali Vojta Koubek, David Vrbický.Prvně jmenovaný vyhrál skupinu a měl lepší výchozí pozici v následném pavouku.David byl druhý a čekal některého vítěze ze skupin.Vilém Hojka měl těžký los a nepostoupil.Josef Kubelka byl na tom obdobně jako Vilda a oba dva hráli následně v útěše,kde střídali dobré výsledky se špatnými.

David Vrbický ve finálovém pavouku nestačil na Stejskala (V.Mýto) a potom bojoval o jednotlivé umístění.Byl to jeho zatím nejlepší výkon,za zmínku stojí výhra nad Matesem 3-0 (DTJ HK).Celkově 12.místo.

Vojta Koubek se turnaj od turnaje zlepšuje a výsledky se dostavují.Ve čtvrtfinále si po těžkém boji poradil s Havrdou F. (DTJ HK) 3:2.Začátek setů mu utíkal,ale bojovností obrátil zápas.V semifinále ho čekal nepříjemný Stejskal (V.Mýto),který vyřadil po boji dvojku turnaje Málka (Sokol HK).Jsem rád,že to Vojta zvládnul na jedničku a soupeře poráží 3:0 a postup do finále.Tam ho čekal Buben (Sudslava),který si poradil ve druhém semifinále s jedničkou turnaje Hýblem (V.Mýto).

Finále: Buben – Koubek  3:1, vyrovnaný souboj,ale zkušený soupeř si nenechal vzít první místo.

Prvních 12 chlapců si zajistilo nominaci na TOP 12,které se koná 11.4.2010 ve Stěžerách.

This Post Has 0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top